Dwie przemyskie ulice zostaną rozbudowane

18 kwietnia 2016

Jeszcze w tym roku w Przemyślu rozbudowana zostanie ulica Buszkowicka i Rogozińśkiego. To inwestycja wyczekiwana przede wszystkim przez okolicznych mieszkańców.

Ulica Buszkowicka w Przemyślu, to droga uczęszczana nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale też w dużej mierze przez turystów udających się do Arboretum w Bolestraszycach. Jednak to jedna z tych dróg, którymi Miasto nie może się pochwalić, dziurawa nawierzchnia, brak pobocza dla pieszych oraz oświetlenia. W ubiegłym roku, wyremontowano I etap ulicy Rogozińskiego, a w ramach projektu Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo do Mostu Brama Przemyska poprowadzono ścieżkę rowerową, a przy okazji położoną nową nawierzchnię ulicy Buszkowickiej. W tym roku dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych w ramach programu wieloletniego „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” zosatnie przeprowadzony II etap tego zadania inwestycyjnego, który obejmie 800 m ul.Buszkowickiej, począwszy od Mostu Brama Przemyska do granic miasta. Wraz z nową nawierzchnią powstaną chodniki i oświetlenie. Przemyscy radni przegłosowali już uchwałę pozwalającą zabezpieczyć wkład własny, tj. kwotę 950 tys. zł na realizację tego zadania. Całkowita kwota tej inwestycji zależna będzie od przetargu.

Każdy wjazd do miasta jest bardzo ważny, a ten ma szczególne znaczenie pod względem zarówno turystycznym jak i czysto wizualnym – mówi radny Robert Bal – Nie budzi niczyjej wątpliwości, że ulica Buszkowicka powinna zostać zmodernizowana. Tym bardziej teraz, gdy nadarza się ku temu okazja, trzeba ją wykorzystać. Droga ta przede wszystkim jest bardzo niebezpieczna, brak pobocza i oświetlenia powoduje, że po zapadnięciu zmroku ciężko zauważyć pieszych, którzy bardzo często uczęszczają tamtędy.

Ulica Buszkowicka, to jedna z czterech dróg województwa Podkarpackiego, która otrzyma dofinansowanie od państwa.