W Przemyślu odbył się turniej o Puchar Świętego Mikołaja

14 grudnia 2016

W V turnieju piłkarskim o Puchar Świętego Mikołaja wzięło udział 17 zespołów z całego województwa. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych.

W V edycji turnieju rozegrano kilkadziesiąt meczy, w których udział wzięło ponad 200 zawodników w trzech kategoriach wiekowych : 2000, 2004, 2006. W pierwszej grupie wiekowej zespoły rywalizowały w grupach, natomiast w dwóch następnych rozgrywały mecze systemem ligowym.

W najstarszej grupie, czyli w roczniku 2000 i młodsi najlepsi okazali się piłkarze ze Stubna, którzy w finale pokonali LKS Żurawianke. W meczu o trzecie miejsce lepsi od FC Rycerskie po rzutach karnych okazali się zawodnicy z Maćkowic.

Ostateczna klasyfikacja:

1.Olimp Stubno
2. LKS Żurawianka
3. Maćkowice
4. FC Rycerskie
5. Czuwaj Przemyśl
6. Salos Przemyśl
7. Akademia Piłkarska UNUM

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec – Kornel Żoch– 5 bramek
Zawodnik turnieju: Krzysztof Rodzeń
Najlepszy bramkarz: Damian Kot

W grupie wiekowej 2004 i młodsi, gdzie rywalizowało pięć zespołów najlepszy okazał się Czuwaj Przemyśl, który korzystniejszym bilansem bramek wyprzedził przyjezdnych z Rzeszowa. Natomiast tuż za Junakiem Rzeszów uplasowali się zawodnicy z Akademii UNUM i SP Ujkowice oraz Salos Przemyśl.

Wyróżnienia indywidualne dostali:

Najlepszy strzelec: Mateusz Krupa – 5 bramek
Najlepszy bramkarz: Dawid Lis
Najlepszy zawodnik : Marek Banaś

W najmłodszej grupie wiekowej najlepsi byli zawodnicy ze Szkółki Piłkarskiej Czuwaj Wiaro, którzy wygrali 3 mecze i jeden zremisowali. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Żurawicy przed gośćmi z Rzeszowa. Dwa ostanie miejsca zajęli piłkarze z najmłodszych drużyn z turnieju z Ujkowic i Salosu Przemyśl.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

Najlepszy strzelec i zawodnik: Jakub Bury – 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Konrad Lenart

Turniej w tym roku miał szczytny cel jakim była zbiórka dla potrzebującego ratownika medycznego Grzegorza Olko. Przeprowadzili ją jego koledzy ratownicy.

Organizatorem turnieju był Salos Przemyśl, a koordynatorem Maciej Kamiński. Zawody sędziowali: Wojciech Kamiński, Mariusz Zamirski, Robert Bal, Piotr Kowalski. Sędziowie techniczni: Emilia Nuckowska, Anna Dubiel, Krzysztof Trojan, Marcin Czajkowski.

Patronat nad tą sportową imprezą objęli: poseł na Sejm RP Anna Schmidt – Rodziewicz i prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Patronat Honorowy ks. Biskup Stanisław Jamrozek.

Turniej po raz piąty nie odbyłby się bez wsparcia samorządowców oraz spółek miejskich i prywatnych firm.