W Przemyślu odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych”

15 października 2016

W Przemyślu odbędzie się „Bal Wszystkich Świętych”. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na chrześcijańskie i radosne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych.

„Bal Wszystkich Świętych” to wydarzenie ewangelizacyjne. Jego celem jest zwrócenie uwagi na chrześcijańskie i radosne przeżywanie Uroczystości Wszystkich Świętych. Organizatorzy imprezy chcą ukazać świętości jako drogę przeznaczoną dla każdego z nas, a także rozbudzić zainteresowanie postawami świętych zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcić ich do wyszukiwania i poznawania ciekawych świętych, ich dorobku i historii.

Dni diecezji Światowych Dni Młodzieży kończyły się pięknym balem wodzirejskim, chcemy tą radość przenieść i przedłużyć w postaci „Balu Wszystkich Świętych” – mówi Sławomir Jakubiec z Diakoni Tańca Uwielbienia.

Organizatorzy Balu chcą podzielić się z tymi, którzy będą w nim uczestniczyć wartościami chrześcijańskimi. Ludzie młodzi chcą swoim rówieśnikom przybliżyć, że jest rzeczywistość nieba i przez ten Bal chcemy uchylić jego rąbka, tej wspólnoty z Bogiem i ze świętymi. Chcemy ukazywać, że chrześcijaństwo jest orędziem radości, że ma perspektywy, wiara nie jest tajemniczą ciemnością, ale światłem – o idei Balu mówił ks. Tadeusz Biały z Duszpasterstwa Młodzieży – Chodzi nam o to by spotkali się ludzie, którzy identyfikują się ze swoimi patronami lub świętymi, a święci dla ludzi wierzących są znakomitymi przewodnikami na drodze do nieba.

„Bal Wszystkich Świętych” odbędzie się 30 października. Wydarzenie rozpocznie msza św. o godz. 15 w kościele oo.Franciszkanów, następnie ulicami miasta przejdzie uroczysty korowód i o godz. 16.30 na Placu Niepodległości będzie miał miejsce Bal.

Wszystkich uczestników – osoby w każdym wieku – Balu zapraszamy do przebrania się za świętego. Jeśli nie uda się skompletować całego stroju to zachęcamy do zabrania ze sobą jakiegoś symbolu-przedmiotu, z którym jest kojarzony wybrany święty – przekonują inicjatorzy.

Organizatorami wydarzenia jest Diakonia Tańca Uwielbienia oraz Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Patronat honorowy : Metropolita Przemyski ks.Adam Szal oraz prezydent Przemyśla Robert Choma.

Informacje związane z wydarzeniem znajdziemy na stronie fb https://web.facebook.com/events/210571496028130/ .