Czuwaj Przemyśl nadal liderem tabeli [Galeria zdjęć]

16 października 2016

15 października Czuwaj Przemyśl podejmował na swoim parkiecie Olimp Grodków. Liderem niewątpliwie byli Przemyślanie ale jeśli sięgniemy wstecz to sytuacja nie jest już taka klarowna. Olimp tylko raz przegrał w Przemyślu a aż dwukrotnie wyjeżdżał z naszej twierdzy z kompletem punktów a szeregi harcerzy zostały osłabione przez niedyspozycję Pawła Stołowskiego, leczącego, kontuzję ręki.

Ten mecz był szczególny dla naszego środkowego rozgrywającego Tomasza Biernata, który właśnie z Grodkowa przeszedł do Czuwaju.

Tylko pierwsze kilkanaście minut udało się grodkowianom walczyć jak równy z równym. Dość agresywna obrona gości zaowocowała licznymi upomnieniami i karami. Zaskoczeni harcerze spięli szeregi i zakończyli pierwszą połowę wynikiem 18:15. Najbardziej aktywnymi zawodnikami w tej połowie byli Mateusz Kroczek i Maciej Kubisztal, którzy na zmianę powiększali dorobek bramkowy Przemyślan.

Druga połowa to ciągłe zwiększanie dystansu bramkowego na korzyść Czuwaju. Swoje 5 minut miał Mateusz Nowak, celnie rzucając aż sześciokrotnie. Dwie czerwone kartki pogrążyły podopiecznych duetu Gradowski- Piech, którzy pogubili się na boisku i do końca nie mogli odzyskać rytmu gry. W 49 minucie meczu trener Harcerzy, Piotr Kroczek zdecydował na wpuszczenie na boisko młodzieży, wśród której na uwagę zasłużył Mateusz Trawnicki trafiając ładnie do bramki gości dwa razy. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 38:31 a Czuwaj nadal jest liderem tabeli pozostawiając Olimp z zerowym dorobkiem punktowym.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski, Kijanka – Puszkarski 4, Biernat 2, Kubik, Bajwulok 4, Nowak 5, Piechnik 1, Kulka 5, Kroczek 7, Trawnicki 2, Kubisztal 8