W Przemyślu nad Sanem powstaną nowe boiska do piłki plażowej

6 maja 2017

W okolicach kładki pieszo-rowerowej przy Wybrzeżu Marszałka J.Piłsudskiego powstaną dwa boiska do piłki plażowej. Wnioskodawcą pomysłu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, który co roku w Przemyślu organizuje zawody w tej dyscyplinie sportu.

W ramach zadania inwestycyjnego wykonane zostaną dwa boiska do piłki siatkowej o powierzchni piaskowej o wymiarach 16×8 m. Zostaną one usytuowane nad Sanem w okolicach kładki pieszo-rowerowej przy Wybrzeżu Marszałka J. Piłsudskiego. W budżecie miejskim na ten cel przeznaczono wstępnie kwotę 50 tys. zł, jednak jest ona zawyżona i inwestycja ta pochłonie około połowę tej kwoty.

Który podmiot czy zarząd osiedla zainteresował się tą inwestycją ? Czy zarząd osiedla wie o tym kto będzie opiekunem tego miejsca, na jaki cel została ta inwestycja zorganizowana, czy pomysłodawca jest chce brać udział w tej inwestycji np. w formie prac społecznych lub własnego kładu finansowego. Jest to Straż Graniczna, która chce zorganizować wspaniały turniej służb mundurowych – mówił podczas ostatniej sesji RM radny PO Tomasz Schabowski.

Wnioskodawcą tej inwestycji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które jest organizatorem corocznego turnieju siatkowej piłki plażowej, dotychczas odbywającego się na osiedlu Kmiecie. Z uwagi na oddalenie tego miejsca oraz potrzebę odpowiedniego standardu boisk aby rozgrywki te mogły być nadal organizowane przychylono się do wniosku.

Prosiłbym następnym razem jeśli jest kwota zawyżona o uzasadnienie i o szczegółowy zakres zadań tej inwestycji. Jeśli po przetargu zostaną pieniądze powinny one zostać spożytkowane w dziale obiekty sportowe. Bardzo bym prosił komisję żeby te pieniądze zostały przeznaczone albo na poprawę, remont boisk osiedlowych lub stworzenie nowego obiektu.-argumentował T. Schabowski.

Z nowych boisk będzie mógł korzystać każdy chętny, a ich lokalizacja przyczyni się do możliwości uczestniczenia w mistrzostwach IPA większej ilości zarówno samych zawodników jak i kibiców. Niewątpliwie będzie to kolejny krok do wykorzystania tej przestrzeni miasta, która mimo swego potencjału wciąż jest omijana.

Anna Fortuna