W przemyskim Zespole Szkół odbył się niezwykły pokaz „Fryzjer stylista – w podróży” [Galeria]

7 grudnia 2016

W Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu odbył się niezwykły pokaz „Fryzjer stylista – w podróży”.

We wtorek, 6 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu „Fryzjer stylista – w podróży”. Pierwsza edycja objęła przekrój lat 20-90, podczas drugiej fryzjerów wysłano w podróż po różnych zakątkach świata.

Prezentację rozpoczął pokaz strzyżenia męskiego w wykonaniu uczniów klas II i III profilu technik usług fryzjerskich – stacjonarny ( czyli uczniowie odbywający praktyki w szkole ). Czas ten publiczności umiliły dodatkowo występy artystyczne.

Pomysł narodził się przez przypadek, spontanicznie. Przygotowania zaczęliśmy na zajęciach z koła fryzjerskiego, włączyli się w nie nauczyciele wychowania fizycznego. Wspólnie też tworzyliśmy stroje wraz z dodatkami – mówi nauczycielka przedmiotów fryzjerskich Beata Fujarowicz, jedna z organizatorek pokazu.

W pokazie pomagały również uczennice z I klasy, a także absolwentka tej szkoły, która niejednokrotnie gdy jest potrzeba udziela się tutaj. W całość łącznie zaangażowano około 50 osób.

W projekt zaangażowali się także uczniowie z innych profili kształcenia. Trzeba przyznać, że nasza młodzież chętnie współpracuje, potrafi dać coś od siebie, zmobilizować się. Mamy wspaniałych młodych ludzi – powiedziała Magdalena Skafiriak, nauczycielka wychowania fizycznego również organizująca ten projekt.

Pokaz nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie także innych nauczycieli wychowania fizycznego, a w tym : Małgorzaty Tokarskiej, Artura Kawiaka, Janusza Rawskiego, Bożeny Szargot, Agaty Hnatyk.

Młodzież z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych charytatywnie wykonuje usługi fryzjerskie w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Anna Fortuna

no images were found