W przemyskim szpitalu odbędzie się akcja bezpłatnych badań wydolności oddechowej

15 września 2017

Dni Spirometrii są częścią wieloletniej kampanii „ Healthy Lungs for Life”. W ramach tegorocznej akcji w przemyskim szpitalu przeprowadzone zostaną badania wydolności oddechowej człowieka.

Tegoroczne obchody prowadzone będą pod hasłem  „Oddychaj czystym powietrzem”. Tym razem personel Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu chce zwrócić uwagę  na wpływ zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie.

To jakim powietrzem oddychamy wpływa bezpośrednio na sprawność układu oddechowego i może powodować określone problemy zdrowotne .Duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania często pojawiają się w sezonie grzewczym. W tym czasie pojawiają się także zaostrzenia astmy i POCHP, które w skrajnych sytuacjach mogą być zagrożeniem dla chorych. Stan płuc ocenić można wykonując badanie spirometryczne. Test mierzy pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego.

Badanie służy więc ocenie wydolności oddechowej człowieka.

Organizatorzy akcji spirometrii proszą o rejestrację w dniach 21-22 września br. w godz. od 8:00- 9:00 pod nr. tel. 16 670 22 71. Badania odbywać się będą w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc wejście do poradni od tyłu budynku Poradni Specjalistycznych. Ilość miejsc ograniczona.

Badania zostaną wykonane 25 września w godzinach 8:00-11:00

UWAGA! Akcja kierowana jest do osób nie będących pacjentami  Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc.