W przemyskich podcieniach powstał Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego

9 czerwca 2016

W przemyskich Podcieniach powstał PORT Przemyśl – Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego. Jest to pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście świadczące kompleksowe usługi turystyczne.

Z inicjatywy Fundacji „Perła Galicji” – koordynatora Przemyskiego Klastra Turystycznego – w Podcieniach, Rynek 16 powstał PORT Przemyśl, czyli Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego. Jest to miejsce, w którym zakupić można m.in.: pamiątki związane z naszym miastem, przewodniki, mapy, książki, obrazy tutejszych artystów czy też lokalne produkty spożywcze a także obejrzeć filmy promujące Przemyśl czy też skorzystać z aplikacji. Jednym słowem ma to być pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście świadczące kompleksowe usługi turystom.

Chciałabym zaprosić do współpracy wszelkiego rodzaju lokalnych artystów, muzyków, twórców, rzemieślników. W naszym punkcie, a także w Podcieniach, które się przed nim znajdują, mogą prezentować swoje wyroby, swoją twórczość – mówi Renata Stefaniak prezes zarządu Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” – Chcemy żeby przyjeżdżało tu więcej turystów, ale także aby zaspokajali swoje potrzeby zostawiając u nas swoje pieniądze co z kolei przełoży się na zwiększenie stopy życiowej naszych mieszkańców.

Utworzenie Punktu Obsługi Turystycznej , a także Klastra Turystycznego – utworzonego w styczniu – to działania mające służyć wzmocnieniu rozwoju turystyki w naszym mieście. Wbrew wcześniejszym opiniom, że w Przemyślu nic się nie udaje jestem zaskoczona dobrą współpracą podmiotów, które są w Klastrze Turystycznym. To daje nam siłę do dalszego działania. To nie jest żaden projekt, robimy to dlatego, że chcemy z własnych środków. Klaster tworzy platformę do współpracy. Spotykamy się co miesiąc i przy okazji tych spotkań powstają kolejne pomysły. Co tydzień zgłaszają się nowe osoby chcące przyłączyć się do nas – podsumowuje R.Stefaniak.

PORT Przemyśl otwarty jest codziennie, w godz.9-18, a jeśli będzie zapotrzebowanie to w sezonie godziny te zostaną wydłużone.

Anna Fortuna

no images were found