W powiecie przemyskim w ramach Klubów Sportowych Orange odbędą się rodzinne treningi

25 marca 2017

W ramach programu Kluby Sportowe Orange w 7 miejscowościach województwa podkarpackiego – w tym i w Przemyślu – odbędą się wspólne, rodzinne treningi. W całej Polsce zorganizowanych zostanie 50 takich spotkań.

Badania przeprowadzone przez SGS Polska pokazały, że 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport. Jedynie 20% rodzin trenuje wspólnie raz w tygodniu lub częściej, a aż 60% nie robi tego w ogóle lub ćwiczy tylko kilka razy w roku. Aby to zmienić w ramach programu Kluby Sportowe Orange, w 7 klubach z regionu zorganizowany zostanie wspólny trening dzieci i rodziców. Zajęcia odbędą się m.in. w powiecie przemyskim – Uczniowski Klub Sportowy Gladiator Przemyśl, Uczniowski Klub Sportowy Olimp Stubno i Uczniowski Klub Sportowy Żaki.

Wyzwania, które podejmujemy w ramach Klubów Sportowych Orange są dla nas niesamowitą mobilizacją do działania. Cieszymy się, że angażują one także rodziców naszych młodych zawodników. Zadania takie jak „Rusz rodzica z kanapy” oraz wspólne oglądanie meczy były strzałem w dziesiątkę! Wspólne spędzanie czasu bardzo integruje naszą małą społeczność. Razem dbamy o rozwój klubu, chcemy więcej i lepiej. Dziękujemy Orange za wsparcie i czekamy na odwiedziny Trenerów Orange w naszym klubie.– mówi Tomasz Bandrowicz trener z UKS Gladiator Przemyśl.

Według zaleceń Recommended Daily Allowance rodzice powinni bardziej angażować się w to, co robią ich pociechy. Wspólne aktywności powinny zajmować co najmniej 3 godziny dziennie w każdy weekend. Rodzic to pierwsza osoba, którą dzieci chcą naśladować.

Aby dziecko zrozumiało jak istotny w jego życiu jest ruch, rodzic powinien włożyć w to trochę wysiłku – mówi piłkarz Jerzy Dudek. – Tworzymy w ten sposób silną więź z dzieckiem. To również jeden z niezawodnych sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ćwiczeń. Rozpoczęcie aktywniejszego trybu życia to dla wielu powrót do dzieciństwa i czerpania radości z ruchu. Zmniejszamy w ten sposób poziom kortyzolu we krwi, który jest odpowiedzialny za stres, a zwiększamy serotoniny, czyli hormonu szczęścia – dodaje wielokrotny reprezentant Polski.

Z myślą o zaangażowaniu w aktywność sportową dzieci i ich rodziców startuje najnowsza edycja Klubów Sportowych Orange. W ramach akcji w 50 klubach biorących udział w programie odbędą się rodzinne trening prowadzane przez Trenerów Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.
To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.