Co przemyślanie myślą o budynku cukierni, wyróżnionym w rankingu najbrzydszych brył w Polsce. Mamy wyniki ankiety.

24 marca 2017

Wiemy już, co czytelnicy Portalu Przemyskiego sądzą o cukierni na ulicy Kazimierzowskiej w Przemyślu. Wyniki ankiety są dość ciekawe.

[visualizer id=”33131″]

Po wysokiej lokacie w antykonkursie Makabryła 2016, można by się spodziewać, że i Przemyślanie potępią tę formę. Okazuje się że zdania są bardzo podzielone. Co prawda ponad połowie czytelników wyrażających swoją opinię, forma cukierni nie bardzo przypadła do gustu jednak 45 procentom ankietowanych budynek albo nie przeszkadzał, albo wręcz się podobał.

Jak pokazuje historia wiele potępianych budowli stawało się później klasycznymi. Przykładem może być wieża Eiffla. Uważana zaraz po jej wybudowaniu za okropnie brzydką, miała być kilka lat później rozebrana. Dziś nikt nie wyobraża sobie panoramy Paryża bez jej widoku.

Kilka lat temu, nowy budynek Muzeum Ziemi Przemyskiej, był przez mieszkańców Przemyśla, dość walnie krytykowany za przysadzisty kształt, pustynną fasadę, niedopasowanie do otoczenia. Co ciekawe, w całej Polsce budził raczej zachwyt i zbierał pochwały. Dziś, wygląda na to, że przemyślanie przyzwyczaili się do obecności budowli, przynajmniej do tego stopnia, że głosów krytyki niemal już nie są słyszalne.

Kto wie, może za kilka lat, budynek cukierni przy ul. Kazimierza Wielkiego, także będzie chwalony za odwagę i innowacyjność. Zresztą, poczekajmy do otwarcia.  Wykończenie i aranżacja potrafią wiele zmienić.