W okolicy Przemyśla powstaje nowa profesjonalna plaża [galeria zdjęć]

16 maja 2016

Już podczas tego lata mieszkańcy Przemyśla i okolic będą mogli wypoczywać na nowej plaży w Ostrowie. Będzie to pierwsze tego rodzaju zorganizowane miejsce do kąpieli w pobliżu miasta.

Dotychczas mieszkańcy Przemyśla chcąc zażywać letnich kąpieli w najbliższej okolicy mieli do dyspozycji rzekę San lub zarośniętą i zaniedbaną żwirownię w Ostrowie. W tym roku pierwszy raz od bardzo dawna będą mogli kąpać się korzystając z zorganizowanej plaży. Miejsce takie powstaje właśnie przy jednym ze stawów żwirowni w Ostrowie.

Prace przy tworzeniu miejsca wykorzystywanego do kąpieli idą pełną parą, a jak podaje właścicielka inwestycji pani Monika Kondro pierwsi plażowicze pojawią się już tutaj wraz z rozpoczęciem lata, podczas weekendu 25 – 26 czerwca. W chwili obecnej trwa usypywanie plaży, wyrównano już i oczyszczono teren nabrzeża, na którym ustawiono kilka słomianych parasoli. Tuż obok powstaje boisko do siatkówki, a kawałeczek dalej statek piracki, który będzie jedną z kilku atrakcji na placu zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również punktu z gastronomią czy też pomieszczenia sanitarnego dostosowanego zarówno do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i matek z dzieckiem. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będzie czuwać dwóch ratowników, jeden bezpośrednio z brzegu, a drugi z łódki na wodzie.

Właścicielka terenu chce aby w miejscu tym mogły bezpiecznie wypoczywać rodziny z dziećmi, przewiduje również w miarę możliwości organizowanie weekendowych atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i dorosłych.

W obrębie tego miejsca wydzielono także parking, a cały teren ogrodzono. Z plaży będzie można korzystać od pon. do sob. w godz.10-20 oraz w niedz. 9-20. Wstęp 5 zł od osoby.

Anna Fortuna

no images were found