W Medyce zatrzymano Ukraińca na próbie szmuglu broni pneumatycznej

1 lutego 2017

Obywatel Ukrainy kierujący autokarem chciał wywieźć z Polski 20 sztuk broni pneumatycznej. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

W sobotę, na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie odprawy autokaru opuszczającego teren Polski, zauważyli kilkadziesiąt pudełek różnych wymiarów. W pakunkach znajdowały się pistolety kaliber 4,5 mm, pakowane po 12 sztuk, łącznie znaleziono 512 sztuk różnej broni.

Po dokładnej weryfikacji okazało się, że na część pistoletów nie jest wymagana karta rejestracji broni pneumatycznej i można ją wywieźć legalnie. Jednakże wśród przewożonej broni znajdowały się karabinki pneumatyczne, na które wymagana jest karta rejestracji wydawana przez policję. Takiego zaświadczenia kierujący nie posiadał.

Przemyscy policjanci zabezpieczyli broń. Obywatel Ukrainy odpowie za naruszenie przepisów ustawy o broni i amunicji. 29-latek był przekonany, że broń, którą przewoził, można było wywieźć poza teren Polski bez żadnych zaświadczeń i rejestracji.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.