W Korczowej zatrzymano Ukraińca, który obrażał funkcjonariuszy

7 maja 2016

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali 27 – letniego obywatela Ukrainy, który podczas oczekiwania na odprawę znieważał i obrażał strażników granicznych.

W poniedziałek 2 maja, mężczyzna podróżował do Polski razem ze swoim kolegą. Czekając na wjazd na przejście graniczne kilkakrotnie podchodził do funkcjonariusza Straży Granicznej i obrażając go próbował wymusić szybsze przekroczenie granicy. Funkcjonariusze SG prosili podróżnego o zachowanie spokoju. Ukrainiec jednak nie przestawał się awanturować i zaczął używać obraźliwych gestów.

Mężczyznę zatrzymano w związku z popełnieniem przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego. Ze względu na jego agresywne zachowanie użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Jak się okazało Ukrainiec był pod wpływem alkoholu, badanie alkotestem wskazało 2,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolność w zawieszeniu na 2 lata.