Uwaga na fałszywych kominiarzy. Jeden z nich ciężko pobił funkcjonariuszkę Straży Granicznej

9 lipca 2017

Funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w czasie wolnym od służby zatrzymał 52-letniego mężczyznę, który spowodował ciężkie obrażenia u 30 -letniej mieszkanki Przemyśla. Kobieta trafiła do szpitala.

W minioną środę, tuż po godz. 16, na jednym z przemyskich osiedli kobieta, zaniepokojona faktem, że do mieszkania jej krewnej przyszedł nieznany mężczyzna, oferujący do sprzedaży kalendarze, chciała sprawdzić jego wiarygodność. Gdy zaczepiła go, ten zareagował agresją uderzając ją pięścią w twarz. Pokrzywdzona upadła na chodnik, uderzając głową o twarde podłoże. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do przemyskiego szpitala.

Świadkiem zdarzenia był, przebywający w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, który zatrzymał mężczyznę i przekazał go policjantom.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Ustalili, że zatrzymany, to 52-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa i zastosowanie środków zapobiegawczych.

Fot. Komenda Miejska Policji w Przemyślu