Uroczyste otwarcie spółdzielni socjalnej na Wybrzeżu Piłsudskiego w Przemyślu

31 maja 2014

„Wiek nie jest powodem żeby się zestarzeć”, te słowa to motto Spółdzielni Socjalnej Senior. Nowo otwarta świetlica jest inicjatywą sześciu kobiet, które pozostając bez pracy postanowiły zrobić coś dla innych.

W ubiegła środę, 29 maja nastąpiło uroczyste otwarcie Świetlicy Seniora, która mieści się w Przemyślu, przy ulicy Piłsudskiego 23. Wśród zaproszonych gości poza przyszłymi członkami świetlicy znaleźli się również m.in.: Zastępca Prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder, Prezes PARR Piotr Słaby. Przybyli goście życzyli pomysłodawcom pomyślności oraz sukcesów w realizacji objętego celu.

Pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia Małgorzata Jaszewska wraz z pięcioma innymi kobietami skorzystała z projektu „Razem w biznesie” realizowanego przez PARR. Zakładając Spółdzielnię Socjalną chcą wyjść na przeciw osobom starszym i samotnym, by zapobiec ich wykluczeniu ze środowiska. Ich pomoc jest skierowana nie tylko do osób, które będą bezpośrednio przychodzić do świetlicy, ale również do tych, które ze względu na zły stan zdrowia będą potrzebowały opieki w domu. Świetlica oferuje szereg zajęć wypełniając czas wolny jej członkom poprzez m.in.: zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne, wspólne spacery, wieczorki taneczne czy też naukę obsługi komputera wraz z dostępem do internetu. Opiekunom zależy również by ich podopieczni znaleźli u nich wsparcie duchowe.

Jak mówią same założycielki najważniejsze, to wyjść z domu, mieć cel i do niego dążyć, a skoro udało się pokonać tyle przeciwności teraz musi być tylko lepiej. Żeby być prawdziwymi opiekunami wciąż uczą się i uczęszczają na kursy.

Dużym wsparciem dla Świetlicy Seniora byłaby pomoc osób fizycznych, firm, które zaoferowałyby zniżki lub gratisy w postaci np.: biletów do kina czy teatru. Dofinansowanie osób chcących przynależeć do tego miejsca umożliwiłoby na pewno większej grupie na skorzystanie z tej oferty.

Wszelkie informacje dotyczące świetlicy można otrzymać na miejscu lub też pod nr tel.: 16 676 89 83 lub 570 020 905.

Anna Fortuna