Prezydent Przemyśla podsumował Bike Town Festival. Mówił też o przyszłych inwestycjach

30 maja 2014

Prawie miesiąc temu Przemyśl był gospodarzem Bike Town Festival, a już dzisiaj wiadomo, że impreza ta doczeka się powtórzenia za rok. W przemyskim Urzędzie Miasta podsumowano tegoroczną edycję.

Podczas konferencji podsumowującej festiwal rowerowy, prezydent Robert Choma podziękował wszystkim za wkład w jej organizację oraz pomysł, który cieszył się dużym uznaniem wśród mieszkańców miasta.

Jeden z organizatorów Maciek Kucbora podsumowując imprezę podkreślił, że otrzymała ona doskonałe recenzje zarówno wśród krajowych mediów jak i zagranicznych, m.in.: jednego z największych portali niemieckich. Największe zainteresowanie było niewątpliwie wśród użytkowników Facebooka. Wiele osób było zaskoczonych tym co Przemyśl ma do zaoferowania pod względem rowerowym jak i turystycznym.

Będzie rowerowa kładka nad Sanem

Podczas konferencji prezydent Przemyśla poruszył kwestię ścieżek rowerowych w naszym mieście. Aktualnie Przemyśl posiada 11 km ścieżek, kolejne są w trakcie realizacji: na ulicach Lwowskiej i Słowackiego. Powstanie również rowerowa trasa z Buszkowiczek do ulicy Rogozińskiego. W najbliższym czasie powstaną też śluzy rowerowe przy skrzyżowaniach Bohaterów Getta i Kopernika, Słowackiego i Plac na Bramie oraz 3maja i Plac Konstytucji. Do skutku dojdzie również realizacja projektu budowy kładki dla pieszych i rowerzystów na Sanie, która będzie przebiegać w okolicy ul. Żeromskiego i ul. Waygarta. Ma ona powstać do końca roku 2015.

Anna Fortuna