Ukradł alkohol z przemyskiego marketu, gdyż chciał nim spłacić grzywnę za jazdę rowerem „po pijaku”

4 września 2017

Ukradł alkohol żeby zapłacić grzywnę za popełnione wcześniej wykroczenia drogowe. Teraz 45-latek odsiaduje karę 5 dni pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

W dniu 26 sierpnia, około południa, patrol z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy interweniował wobec mężczyzny, który kierował rowerem po chodniku przy ul. Lwowskiej. W trakcie kontroli od obywatela Ukrainy wyczuwalna była woń alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że jest w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto, mężczyzna jechał na rowerze obok wyznaczonej drogi dla rowerów. 45-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym sporządzony został wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Przemyślu. Sąd nałożył na mężczyznę karę grzywny.

W czwartek po godz. 9, w jednym z supermarketów przy ul.Lwowskiej, ten sam mężczyzna ukradł alkohol o łącznej wartości 148,85 złotych. Zdarzenie ujawnili pracownicy ochrony sklepu, mężczyznę ujęto na gorącym uczynku. Wezwany na miejsce zdarzenia patrol policji przewiózł sprawcę do przemyskiej jednostki. Tam w trakcie przesłuchania mężczyzna wyjaśnił, że skradziony alkohol chciał sprzedać, by uregulować zaległą grzywnę orzeczoną przez sąd, w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym.

45-latek usłyszał zarzut kradzieży, a za popełniony czyn sąd skazał go na 5 dni aresztu.