Uczniowie z przemyskiej „czternastki” patriotycznie świętują 11 listopada [galeria zdjęć]

9 listopada 2014

Rocznica Odzyskania Niepodległości to najważniejsze święto narodowe w Polsce. Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 14 im Zjednoczonej Europy w Przemyślu, postanowiła jak co roku uczcić to święto.

Na obchody 96 rocznicy złożyły się różne działania a wśród nich piękna i wzruszająca akademia, składająca się z rysu historycznego uzupełnionego najpiękniejszymi wierszami i pieśniami, śpiewanymi zarówno przez solistów jak i zebranych uczniów. Tradycją stało się już w „czternastce” patriotyczne śpiewanie a wplecenie go w akademię sprawiło, że oglądający stali się jednocześnie uczestnikami tamtych wydarzeń. Współczesnego rysu temu spotkaniu nadało hip-hop`owe zakończenie, podczas którego wykonany został utwór napisany przez uczniów a dotyczący tej jakże ważnej rocznicy.

Kolejnym sposobem uczczenia święta była żywa lekcja historii, która odbyła się pod pomnikiem Orląt Przemyskich, gdzie młodzi ludzie mogli dowiedzieć się ważnych rzeczy o naszym regionie i złożyć kwiaty oraz zapalić znicze pod pomnikiem. Lekcja zakończyła się również wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

am