Uczniowie szkół średnich mogli zobaczyć przemyską Straż Graniczną od środka

20 kwietnia 2016

Zainteresowanie pracą w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wciąż jest duże. Tym razem do Komendy BiOSG w Przemyślu zgłosiła się młodzież, która być może w przyszłości będzie się starać o przyjęcie tu. W ramach „Dnia Przedsiębiorczości” młodzi ludzie mogli zobaczyć to miejsce od środka.

W środę 20 kwietnia, w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu gościło około 30 uczniów szkół średnich z Podkarpacia. Przedsięwzięcie to wpisuje się w ogólnopolskim projekt „Dzień Przedsiębiorczości 2016”.

Celem i założeniem „Dni Przedsiębiorczości” jest pomoc młodym ludziom przy podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W tym roku honorowy patronat nad inicjatywą objął Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Już po raz piąty, do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zgłosiła się młodzież zainteresowana służbą w Straży Granicznej. W trakcie spotkania młodzi ludzie mieli okazję m.in. zapoznać się z infrastrukturą Komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG, obejrzeć sprzęt i pojazdy, zwiedzić salę tradycji, spotkać się z Komendantem BiOSG płk. SG dr. Piotrem Patlą.

Wiele emocji wzbudziła prezentacja Wydziału Kadr i Szkolenia w której młodzież wykonywała ćwiczenia sprawnościowe i testy kwalifikacyjne przeznaczone dla kandydatów do służby w SG. Równie duże zainteresowanie wzbudzili funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań (pluton specjalny) w trakcie pokazu sprzętu techniki specjalnej, a także funkcjonariusze – przewodnicy psów służbowych z Medyki.

„Dzień Przedsiębiorczości” to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja akcji jest już 13.

no images were found