Podkarpaccy celnicy zdobyli złoto w piłce siatkowej

20 kwietnia 2016

Po dwuletniej przerwie podkarpaccy celnicy znów stanęli na najwyższym podium podczas XIV Mistrzostw Polski w piłce siatkowej funkcjonariuszy Służby Celnej. Do zawodów zgłosiło się 14 drużyn izb celnych oraz Ministerstwa Finansów.

Turniej rozegrany został w miniony weekend, tj.15-17 kwietnia w Otwocku. Podkarpaccy celnicy trafili do grupy „C” razem z drużynami z Białegostoku i Kielc. Do dalszych rozgrywek awansowali z pierwszego miejsca pokonując IC Białystok 2:1 oraz IC Kielce 2:0. W ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną z Izby Celnej w Szczecinie, którą również pokonali w dwóch setach.

Mecze półfinałowe i finałowe rozegrano w niedzielę. Do grona najlepszej „czwórki” oprócz podkarpackich celników awansowały zespoły IC Łódź, IC Olsztyn oraz IC Białystok.

W wyniku losowania podkarpacka drużyna trafiła na IC Łódź, zespół świetnie grający blokiem i obroną. Jednak siła ataku zespołu z naszego regionu była ponad atuty Łodzian i w efekcie wygrana 2:0 zapewniła im medal i kolejny finał. W drugim półfinale aktualny Mistrz Polski IC Olsztyn po ponad godzinnej grze pokonał IC Białystok w tie-breaku 2:1.

Po dwuletniej przerwie podkarpaccy celnicy znów stanęli przed szansą na złoty medal i tytuł mistrzowski. Mecz finałowy był istną wymianą „ciosów”, wymagał od zawodników najwyższego skupienia i skuteczności. Dobry atak i świetna obrona zaowocowały wygraną Przemyślan w dwóch setach 26:24 i 25:21.

Puchar za zajęcie I-go miejsca i złote medale po raz czwarty trafiły do Izby Celnej w Przemyślu.