Turek próbował przekroczyć granicę posługując się wizą małego dziecka

2 listopada 2017

Obywatel Turcji próbował wjechać do naszego kraju posługując się wizą małego dziecka. Mężczyzna przyznał się do sfałszowania dokumentów.

W dniu 31 października, przejście graniczne w Korczowej próbował przekroczyć 19-letni obywatel Turcji. Do kontroli paszportowej okazał funkcjonariuszom Straży Granicznej paszport z francuską wizą Schengen. Pogranicznicy ustalili, że wiza jest fałszywa. Okazało się także, że nalepka wizowa była wydana dla kilkuletniego dziecka, ob. Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo, w paszporcie podróżnego ujawniono jeszcze 6 podrobionych stempli francuskiej i austriackiej kontroli granicznej.

Mężczyzna przyznał się, że sfałszował dokumenty, liczył, że nie zostanie to odkryte, a jemu uda się wjechać do państw Unii Europejskiej.

W trakcie postępowania przygotowawczego, poddał się dobrowolnie karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres 2 lat .

Otrzymał także decyzje o odmowie wjazdu do Polski i wrócił na Ukrainę.

Od początku roku, w przejściach granicznych na Podkarpaciu ujawniono już siedem takich przypadków w których podróżny okazał fałszywą wizę Schengen.