Trzej Królowie wraz z Aniołami zawitali do Przemyśla [galeria zdjęć]

7 stycznia 2016

Do Przemyśla w asyście aniołów przybyli Trzej Królowie. Tegoroczna parada odbyła się pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”.

W dniu wczorajszym, w Przemyślu z Placu Niepodległości ulicą Franciszkańską na Rynek Starego Miasta przeszedł orszak Trzech Króli, którym towarzyszyły anioły. To właśnie one były najważniejsze w tej paradzie. Wiąże się to z XIX w historią księdza Markiewicza, któremu anioł wyjawił przyszłe losy Polski. Przepowiednia sprawdziła się.

Podążając za Gwiazdą Betlejemską Królowie udali się na przemyski Rynek, gdzie Bożej Dziecinie złożyli dary, a następnie wraz z licznie przybyłymi mieszkańcami naszego miasta wspólnie kolędowano. Cieszymy się z tego faktu iż w jednym z wielu miast w Przemyślu zgromadziliśmy się tutaj by wspólnie razem świętować, śpiewać kolędy, uznawać polską starodawną tradycję, nieodłączną wpisaną także w to co jest istotne dla nas, dla naszej wiary – mówił do zgromadzonych prezydent Przemyśla Robert Choma – Przynosimy także to wszystko co przynieśli przed chwilą Trzej Królowie : złoto – ale to bogactwo duchowe niech was ubogaca, kadzidło – byśmy mieli dla siebie wzajemny szacunek, mirrę – byśmy wspólnie razem przeżywali ból i nieszczęścia, tych którzy są obok nas.Stawajmy się od dzisiaj lepszymi, każdy na swój sposób i na swój wymiar, w miejscu, które zajmuje w społeczeństwie : w pracy, w domu, w rodzinie.

Uroczystość była również okazją do wręczenia statuetek Anioła Dobroci, które co roku przyznawane są osobom, które przez wiele lat bezinteresownie służą drugiemu człowiekowi. W tym roku było dwóch laureatów konkursu, pani Jadwiga Janik emerytowana nauczycielka, która prawie od 10 lat za darmo pomaga w nauce dzieciom ze świetlicy Oratorium oraz włoskie małżeństwo mieszkające w Szwajcarii od 3 lat wspierające tą placówkę.

Tegoroczna parada odbyła się pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie”. Z roku na rok bierze w niej udział co raz większa liczba mieszkańców naszego miasta.

Organizatorem orszaku Trzech Króli było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Katolicka Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza Oratorium.

Anna Fortuna

no images were found