Szpital Miejski w Przemyślu przejdzie termomodernizację

6 listopada 2015

Szpital Miejski w Przemyślu przejdzie termomodernizację. Dzięki niej w przyszłości będzie mógł zaoszczędzić na energii.

„Termomodernizacja Szpitala Miejskiego w Przemyślu”, to projekt współfinansowany z Mechanizmu Finansowego EOG 2009/2014. Jego głównym celem jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach oraz wzrost produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, co z kolei ma mieć odbicie w oszczędnościach. Wpłynie na nie m.in.: zainstalowanie oświetlenia energooszczędnego, kolektorów słonecznych, urządzeń i maszyn wykorzystujących źródła odnawialne, ocieplenie przegród budynku, a także modernizacja lub wymiana stolarki okiennej.

Termomodernizacja obejmie budynki : poradni specjalistycznej, izby przyjęć i oddziału chirurgicznego, oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej i neurologii oraz budynek oddziału psychosomatycznego.

Jeszcze w listopadzie przeprowadzony zostanie przetarg m.in.: na głównego wykonawcę. Prace przeprowadzone zostaną w roku 2016.

Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego 74,53 %, czyli 1 529 883, to dofinansowanie z programy norweskiego. Nad projektem czuwa rzeszowska firma Michał Janas Consulting.