Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu będzie mieć nową salę gimnastyczną

28 lipca 2017

Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu będzie miała nową salę gimnastyczną. Projekt inwestycji otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu od kilku lat czeka na nową salę gimnastyczną. Do tej pory inwestycja nie mogła być zrealizowana ze względu na brak środków w budżecie miejskim. Teraz projekt otrzyma dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.
Projekt został złożony do ministerska sportu w marcu i wtedy radni – Robert Bal i Maciej Kamiński poprosili o wsparcie u Ministra Sportu. Jak wiadomo wniosków o dotacje do ministerstwa wpływa zawsze więcej niż środków finansowych, którymi dysponuje minister, zatem to ważne, aby zabiegać o swój region. Cieszę się, że udało się przekonać ministra do wsparcia tego wniosku. Budowanie sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych jest bardzo ważne, szczególnie teraz w perspektywie wydłużenia nauki w nich do 8 lat. To w tym wieku kształtują się wszelkie nawyki ruchowe, postawa, sylwetka oraz cechy motoryczne dziecka. Jest to okres, kiedy budzą się zainteresowania sportem i zdrowym trybem życia. Dlatego tak ważne jest wspieranie takich inwestycji.– mówi posłanka RP Anna Schmidt -Rodziewicz.
Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie 2 164 000 zł, przy kosztorysowej wartości zadania 6 567 748 zł. To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa.