Szereg zatrzymań dokonanych przez SG w Przemyślu i na przejściach granicznych

29 czerwca 2017

W minioną środę funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali aż pięć osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne wymiary sprawiedliwości. Wśród nich był mężczyzna poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W dniu 28 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia granicznego w Medyce zatrzymali obywatela Ukrainy, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania – wystawionym przez władze Rumunii – za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa przestępcza, w której działał trudniła się przemytem papierosów. Zatrzymany pozostaje do dyspozycji Bieszczadzkiego OSG. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie Prokuratura Okręgowa w Przemyślu.

W ciągu tego jednego dnia pogranicznicy zatrzymali łącznie 5 osób poszukiwanych przez polskie i zagraniczne wymiary sprawiedliwości. W przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano 46 – letniego obywatela Polski poszukiwanego zaledwie od tygodnia w celu odbycia przez niego kary 90 dni więzienia oraz 43 – letniego Ukraińca, który nie uregulował ciążącej na nim kary grzywny. Obaj mężczyźni trafili do Zakładu Karnego w Przemyślu.

W Medyce zatrzymano 52 – letniego Polaka, a w przejściu granicznym w Budomierzu 34 – letnią Polkę, oboje poszukiwani byli również za nieuiszczone kary grzywny. Zaraz po zatrzymaniu uregulowali swoje zaległości finansowe dzięki czemu uniknęli kary więzienia i mogli dalej kontynuować swoją podróż.