Szczątki nienarodzonych dzieci na wystawie na przemyskim Rynku

10 marca 2017

Na przemyskim Rynku w Dniu Kobiet ustawiono wystawę nawiązującą do aborcji. Wystawa Fundacji Pro-Prawo do Życia wywołała duże kontrowersje wśród mieszkańców.

W odpowiedzi na Czarny Protest w Dniu Kobiet na przemyskim Rynku ustawiono wystawę Fundacji Pro-Prawo do Życia.

W dniu dzisiejszym wiele środowisk w Polsce, środowisk, które chciałyby żeby w naszym kraju morderstwo dzieci nienarodzonych było legalne protestuje właśnie domagając się tych praw reprodukcyjnych szeroko rozumianych. Wystawa ma pomóc zrozumieć ludziom, mieszkańcom Przemyśla, którzy być może nie mają takiej świadomości jakie skutki wywołuje aborcja, czym ona jest. Na prezentowanej przez nas wystawie są zdjęcia z rzeczywistych aborcji, są w taki sposób umieszczone aby jasno mówiły czym tak na prawdę to zjawisko jest – powiedział Marek Kulpa pełnomocnik Fundacji Pro-Prawo do Życia.

Wraz z pojawieniem się wystawy otrzymaliśmy sygnały dezaprobaty czytelników, nie tyle co do tematu ekspozycji, ale sposobu jej przedstawienia. Sprzeciwiają się oni przede wszystkim aby na taki widok narażone były dzieci. Kontrowersje wzbudziła również data jej wystawiania, czyli Dzień Kobiet.

Te obrazy są drastyczne dla tych, którzy po prostu boją się prawdy. Myślę, że na najmniejsze dzieci nie oddziałują one w najmniejszy sposób, gdyż one nie mają pojęcia co widzą. Do 6 roku życia praktycznie dziecko nie przetwarza obrazów, więc można być spokojnym – dodaje Marek Kulpa. A dzieci starsze, na co dzień niejednokrotnie mają do czynienia z gorszymi obrazami w wszechobecnych mediach.

Jeśli chodzi o 8 marca, przy tej okazji pragnę życzyć kobietom niezapomnianych przygód, tego by bardzo dobrze wypełniły swoją niezastąpioną rolę jaką mają do wykonania jako kobiety, spełnienia marzeń. Żeby jak najbardziej potrafiły upiększyć swoje serce aby dzięki temu sercu z ich oczu bił blask, który nam mężczyznom jest dzisiaj najbardziej potrzebny w świecie – mówi Marek Kulpa.

Wystawa potrwa do 22 marca. Na jej ustawienie została uzyskania zgoda Zarządu Dróg Miejskich.

Anna Fortuna