Święty Mikołaj odwiedził także PSOUU w Przemyślu

7 grudnia 2016

Święty Mikołaj obdarował podarunkami podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu.

Wczoraj jak sama data wskazuje odwiedził nas długo wyczekiwany gość – ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Tak głośno wołaliśmy, że chyba nas usłyszał i przyszedł ze swoim pomocnikiem. Wcześniej wolontariusze z zespołu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich przedstawili nam historię o spóźnionym liście do Mikołaja. I jak tylko skończyli Mikołaj zawitał w nasze progi.

Na początek wziął do raportu naszą panią dyrektor, która oprócz pochwał musiała też przyrzec Mikołajowi, że będzie nas wspierać jak zawsze, dbać o bezpieczeństwo i dobry humor, a pracownikom będzie słać przychylne spojrzenie i listy pochwalne. Dzieciaki oprócz szerokich uśmiechów miały dla Świętego rysunki i wyklejanki. Każdy wychowanek dostał paczkę, ale nie zabrakło też prezentów dla pracowników w postaci czekoladowego Mikołaja dla poprawy humoru i rózgi dla przestrogi by pamiętać o dobroci, życzliwości i cierpliwości dla siebie nawzajem.

Mikołaj również został obdarowany. Był niesamowity tryskał radością, humorem i czasem ciętą ripostą. Przyjęcie to przygotowali pani Agnieszka Wątróbska i Beata Zubik przy pomocy pani Moniki Kijanki i Marty Golczewskiej, oraz pan Arek Wawrykowicz przy pomocy pana Pawła Siewargi.

Te wspaniałe prezenty pomogli Mikołajowi zrobić nasi wspaniali darczyńcy a byli to :
1. Poli – Pap Małgorzata Uryć
2. Przemyska Kongregacja Kupiecka
3. Klub Honorowych Krwiodawców przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich
4. 5 Batalion Strzelców Podhalańskich
5. Firma GREINPLAST w Przemyślu
6. Radio TAXI Galicja
7. Anna Przybyło – Pacławska
8. Firma EREM „ Mrówka”
9. Ksiądz proboszcz parfii „Kmiecie” ks. Marian Koźma
10. Nowoczesna – Przemyśl
11. Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Przemyśl
12. Firma Domator Przemyśl