Światowy Dzień Wody w przemyskim Centrum Kulturalnym

21 marca 2016

W przemyskim Centrum Kulturalnym odbyły się XIV obchody Światowego Dnia Wody. W jego ramach zorganizowano Międzyszkolny Konkurs i Konferencję „Wody mórz i oceanów”.

W dniu 16 marca, w przemyskim Centrum Kulturalnym odbyły się XIV obchody Światowego Dnia Wody. Jest to okazja do uświadomienia i przypomnienia jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Odległość z Przemyśla nad wybrzeże Morza Bałtyckiego w prostej linii wynosi ok 560 km. To daleko, ale płynąca przez Przemyśl rzeka San nieustająco doprowadza wody do morza. Po drodze w swoim dorzeczu zbiera cały ładunek, którym obarczamy nasze potoki, rzeczki i rzeki. Jak z takim ciężarem radzi sobie Morze Bałtyckie, które przecież odbiera wody z około 250 rzecz płn Europy ? – mówiła Ewa Antoniewska z Arboretum w Bolestraszycach.

W ramach obchodów zorganizowano Międzyszkolny Konkurs i Konferencję „Wody mórz i oceanów”. Dzieci i młodzież zaprezentowały programy artystyczne w kategoriach wiersz, piosenka i inscenizacja teatralna. Rozstrzygnięto także konkursy : literacki, fotograficzny, plastyczny.

IMG_6284

W kategorii programów artystycznych nagrodzono :

Wiktoria Kurpyta SP w Krasiczynie – piosenka „Szafy z koralowej rafy“
Katarzyna Chachura Publiczne Gimnazjum im.Jana Pawła II w Drohojowie – wiersz autorskiWoda“
Amelia Dyjak ZPSM w Przemyślu – wiersz autorskiW oceanie i morzu“
Zofia Slisz ZPSM w Przemyślu/Świetlica – wierszMoje wspomnienia w oparciu“ w oparciu o wiersze Doroty Geller
Maja Radochońska SP w Buszkowicach – wiersz Śledź“
Uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO – program „Potęga żywiołów”

Nagrodzone prace plastyczne można obejrzeć w holu CK do 31 marca.

Organizatorem obchodów XIV Światowego Dnia Wody w Przemyślu było : Arboretum i Zakład Fizjoterapii w Bolestraszycach, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Zarząd Zlewni Sanu z siedzibą w Przemyślu RZGW.