Strażnicy Graniczni z Przemyśla szkoleni przez Indian

13 czerwca 2014

 Funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym tropienia śladów. Szkolenie trwało od 9 do 13 czerwca i zostało poprowadzone przez funkcjonariuszy służb granicznych USA, rodowitych Indian z Arizony.

Kevin Carlos i Charmaine Harris od 20 lat pełnią służbę na amerykańsko-meksykańskiej granicy państwa. Oboje pracowali jako tropiciele, należą również do elitarnej grupy „Shadow Wolf”, która ściga nielegalnych imigrantów i przemytników narkotykowych na meksykańskim pograniczu.

W szkoleniu wzięło udział 14 funkcjonariuszy z bieszczadzkiego, nadbużańskiego i podlaskiego oddziału SG. Wytypowano ich na podstawie doświadczenia oraz najlepszych wyników w tropieniu. W następstwie, to oni będą później uczyć swoich kolegów.

Szkolenie pomoże wzbogacić wiedzę oraz umiejętności strażników w identyfikacji śladów. Poznają oni również nietypowe, ale skuteczne metody jakie stosują Indianie.

Jest to już piąta edycja tego typu szkolenia realizowanego przez Bieszczadzki Oddział SG, które odbywa się w ramach amerykańskiego programu pomocowego.