Straciła prawo jazdy otrzymane w czerwcu

28 lipca 2016

Mieszkanka Przemyśla, kierująca osobowym oplem przekroczyła prędkość o 58 km/h. Kobieta jest młodym kierowcą, prawo jazdy otrzymała w czerwcu.

W miniony wtorek, przemyscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 22-letnią kierującą osobowym oplem. Kobieta dopuściła się naruszenia przepisów ruchu drogowego, jechała z prędkością 108 km/h, a tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Za wykroczenie została ukarana mandatem karnym, a policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, które uzyskała zaledwie w czerwcu tego roku.

Policjanci podkreślają, że jazda z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym jest szalenie niebezpieczna. To brawura. Wiele osób nie uświadamia sobie, że prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym ustalono, biorąc pod uwagę m.in. bezpieczeństwo pieszego. 1/3 osób, które giną na drogach, to właśnie piesi. Przy prędkości przekraczającej 100 km/h o błąd nie trudno, ten błąd może prowadzić do ludzkich tragedii. Dlatego policjanci apelują o ostrożność i rozsądek – zwłaszcza do młodych i niedoświadczonych kierowców.