Staranował szlaban na granicy z Ukrainą. Padły strzały ostrzegawcze

5 września 2018

Mężczyzna siłowo przekroczył granicę. Pogranicznicy oddali strzały ostrzegawcze.

Dzisiaj, na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze zaobserwowali jak pojazd osobowy marki Renault Laguna z impetem wjeżdża na nieczynną platformę autostradową, a następnie taranując separatory, barierki i szlaban przekracza granicę na Ukrainę. Następnie kierujący zawrócił i zaczął uciekać z powrotem w stronę Polski.

Funkcjonariusze SG bezzwłocznie wszczęli akcję poszukiwawczą i powiadomili współdziałające służby. W wyniku podjętych działań, zlokalizowano poszukiwany pojazd, który uciekał autostradą A4.

Funkcjonariusze SG podjęli najpierw próbę zatrzymania pojazdu wydając stosowne sygnały, ale ze względu na brak reakcji kierowcy, oddano kilka strzałów ostrzegawczych. Kierujący pojazdem w dalszym ciągu nie reagował, przyspieszył i wjechał z dużą prędkością na przejście graniczne w Korczowej. Kolejno, pokonując zabezpieczenia, ominął polską kontrolę graniczną i siłowo wyjechał na Ukrainę – informuje rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Elżbieta Pikor.

Ukraińskie służby graniczne przekazały informację o zatrzymaniu tego pojazdu i kierowcy. Aktualnie znajdują się oni na Ukrainie. Wiadomo, że mężczyzna miał przy sobie nieważny niemiecki paszport.
Polskie służby graniczne są w stałym kontakcie ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami.