Sprzedawali lewe bilety wstępu do Parku w Krasiczynie. Jest akt oskarżenia

07/08/2018
1094 Views

Do Sądu Okręgowego w Przemyślu wpłynął akt oskarżenia oraz wnioski o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy dla osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani wprowadzali do obrotu z nieautoryzowanej kasy fiskalnej bilety wstępu na teren Zespołu Parkowo-Zamkowego w Krasiczynie.


W dniu 12 czerwca, Prokurator Okręgowy skierował do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu Ł. o to, że w okresie od 15 czerwca 2017 r. do 2 września 2017 r. w Krasiczynie, woj. podkarpackiego, działał w zorganizowanej grupie przestępczej, w skład której wchodziło 11 osób. Celem grupy było doprowadzenie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Fundacji PRO ARTE ET HISTORIA w Krasiczynie, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Jerzy Ł. będąc zatrudnionym w P.W. KARABELA Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu, brał udział we wprowadzeniu do obrotu biletów z nieautoryzowanej kasy fiskalnej oraz uczestniczył w podziale środków pieniężnych pochodzących z przestępstwa, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu. – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Tym samym Jerzy Ł. wprowadził Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie oraz Fundację PRO ARTE ET HISTORIA w Krasiczynie w błąd, co do rzeczywistej ilości osób zwiedzających Zespół Parkowo-Zamkowy w Krasiczynie, wyłudzając na szkodę wyżej wymienionych instytucji kwotę co najmniej 835 zł.

W dniu 13 czerwca 2018 r. do Sądu Okręgowego w Przemyślu skierowano wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy wobec 10 osób, które pozostają pod zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przy czym jedna z nich pod zarzutem założenia i kierowania grupą, oraz wyłudzenia w okresie od czerwca do września 2017 r. łącznie 121 000, 00 zł na szkodę Agencji Rozwoju Przemysłu i Fundacji Pro Arte Et Historia, przy czym poszczególni członkowie grupy wyłudzili z tytułu opłat za wstęp kwoty od 3.600 do ponad 17.000 zł.

Kary łączne uzgodnione z prokuratorem za przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie i oszustwa wynoszą od 10 m-cy  do 1 roku i 6 m-cy  pozbawienia wolności w zawieszeniu na okresy od 3 do 5 lat oraz grzywny w wysokości od 500 zł do 8 000 zł, poddanie w okresie próby dozorowi kuratora, a także obowiązek naprawienia szkody.


Inne wiadomości

Wytropi nie tylko papierosy, ale i walutę – pierwszy taki pies na podkarpackiej granicy
Przemyśl - okolice
623 views
Przemyśl - okolice
623 views

Wytropi nie tylko papierosy, ale i walutę – pierwszy taki pies na podkarpackiej granicy

af - 14/08/2018

Od trzech miesięcy z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy pracuje Nuta. Dualna labradorka ma nosa…

Studiuj w Sanoku! Przed Tobą wiele możliwości!
Promowane
499 views
Promowane
499 views

Studiuj w Sanoku! Przed Tobą wiele możliwości!

pg - 13/08/2018

Jeśli zastanawiasz się, jakie studia wybrać, a nie chcesz z różnych względów wyjeżdżać daleko od domu, sanocka PWSZ ma dla…

Przewoził przez granicę nabój do karabinu. Twierdził, że to talizman
Przemyśl
443 views
Przemyśl
443 views

Przewoził przez granicę nabój do karabinu. Twierdził, że to talizman

af - 13/08/2018

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę nabój do karabinu twierdząc, że to talizman. Z kolei w okolicach Wetliny, strażnicy graniczni…