Sprawdzając legalność pobytu znaleźli kontrabandę

12 października 2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali jedną z noclegowni w Przemyślu. W wyniku przeprowadzonych działań znaleziono papierosy pochodzące z przemytu, alkohol niewiadomego pochodzenia oraz podróbki perfum i zestawów kosmetycznych.

W dniu 11 października funkcjonariusze SG z Medyki skontrolowali jedną z noclegowni w Przemyślu pod względem legalności pobytu cudzoziemców. Sprawdzenie dokumentów sześciu obywatelom Ukrainy potwierdziło, że przebywają oni legalnie na terenie naszego kraju. Jednak w jednym z pomieszczeń ujawniono 3 169 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że w innych pomieszczeniach również mogą znajdować się wyroby akcyzowe pochodzące z przemytu, podjęto decyzję o przeszukaniu wszystkich pomieszczeń noclegowni.

W wyniku przeszukania ujawniono ponad 3 tysiące paczek nielegalnych papierosów, 42 butelki alkoholu różnych marek niewiadomego pochodzenia, kilkanaście opakowań podróbek perfum i zestawów kosmetycznych znanych światowych marek.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ustalenia właścicieli nielegalnych towarów.

Fot. BiOSG