Przemyska Straż Miejska obchodziła swój jubileusz

13 października 2017

Straż Miejska w Przemyślu świętowała 27-lecie swojego istnienia.

Uroczystości z okazji 27. rocznicy powołania Straży Miejskiej w Przemyślu odbyły się w dniu 6 października. Rozpoczęła je msza święta w przemyskiej Archikatedrze. Po niej, w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy cywilni kontynuowali celebrowanie swojego święta.

Zaproszeni na obchody goście złożyli życzenia i gratulacje. Prezydent miasta podziękował komendantowi i strażnikom za nienaganną służbę oraz podkreślił jak ważną rolę w życiu miasta pełni przemyska straż miejska.

W trakcie uroczystości wyróżniono wielu funkcjonariuszy. Wśród nich także tych, którzy tworzyli przemyską jednostkę w 1991 r. i pracują w niej do dnia dzisiejszego.

Listy gratulacyjne z okazji 25-lecia pracy w Straży Miejskiej w Przemyślu otrzymali: Stanisław Buczyński, Stanisław Marmura i Robert Pudysz.

Ponadto grupę funkcjonariuszy awansowano na wyższe stopnie, a prezydent Przemyśla wraz z komendantem SM Janem Geneją wręczyli podziękowania wyróżniającym się pracownikom.

W związku z wzorowym wykonywaniem obowiązków służbowych przez strażników awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali: Marek Miśko – awans na stanowisko Inspektora, Henryk Bobko – awans na stanowisko Starszego  Inspektora, Stanisław Buczyński – awans na stanowisko  Starszego Inspektora, Stanisław Marmura – awans na stanowisko Starszego Inspektora.

W uznaniu za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i przejawianie inicjatywy w pracy na rzecz Straży dwudniowym urlopem nagrodzeni zostali: Ireneusz Bijan, Ryszard Kowalik, Marcin Łabuński i Piotr Staszkiewicz.

Fot. Grzegorz Karnas (przemysl.pl)