Sprawcy pobicia ujęci przez Straż Ochrony Kolei

29 stycznia 2019

W niedzielę wieczorem funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli w Przemyślu dwóch młodych mężczyzn – sprawców brutalnego pobicia 29-latka. Poszkodowany z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

27 stycznia, o godz. 22:15 funkcjonariusze grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei podczas patrolu stacji Przemyśl Główny usłyszeli wołanie o pomoc. Po dotarciu w miejsce, z którego dobiegał krzyk zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę, który bity i kopany przez czterech  napastników. Na widok funkcjonariuszy SOK sprawcy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu dwóch z nich zostało obezwładnionych i ujętych. Byli to młodzi mieszkańcy Przemyśla w wieku 20 i 17 lat, od których czuć było silny zapach alkoholu.

Poszkodowany 29-latek był nieprzytomny. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Ujęci przez SOK sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom z KMP Przemyśl, gdzie trwają dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie.

Fot. SOK