Zwierzęcy Ruch Oporu w obronie dzików [galeria zdjęć]

29 stycznia 2019

Już po raz drugi aktywiści ze Zwierzęcego Ruchu Oporu upomnieli się o prawa dzików i innych stworzeń do życia. Zarówno polscy aktywiści (m.in. łoś, dzik, kurczak) jak i wspomagający ich zagraniczni goście (m.in. goryl, kangur i irbis) postanowili wspólnie powstrzymać polujących myśliwych.

Pierwsza akcja odbyła się z sukcesem 19 stycznia w miejscowości Poraż (gmina Zagórz, powiat sanocki) – myśliwi z Koła Łowieckiego „Świstak” w Zagórzu nie mogli strzelać z uwagi na obecność osób postronnych. Podobnie ich koledzy z sąsiedniego obwodu łowieckiego, gdzie polowanie zatrzymali aktywiści. W ten sposób nie doszło do polowania wielkoobszarowego. Myśliwi zachowywali się kulturalnie i poprzestali tego dnia na rozpaleniu ogniska.

Drugą akcję aktywiści ZRO podjęli 26 stycznia w okolicach wsi Cisowa (gmina Krasiczyn, powiat przemyski) gdzie polowało Koło Łowieckie Leśników „Dzik” z Przemyśla. Tym razem myśliwi byli wulgarni, a wezwana przez nich policja pod pretekstem sprawdzenia danych osobowych powstrzymała na pewien czas aktywistów przed pogonią za myśliwymi. To dało tym ostatnim czas na ucieczkę. Mimo to polowanie nie było dla nich specjalnie udane.

W jednym z samochodów należących do obrońców przyrody przecięto 3 opony.
Zwierzęcy Ruch Oporu nie zraża się tymi nieprzyjemnościami i planuje kolejne działania w obronie zwierząt, unikatowej przyrody Puszczy Karpackiej i prawa obywateli do bezpiecznego przebywania w lesie.

no images were found