Sprawca włamań na terenie Przemyśla zatrzymany na gorącym uczynku

15 listopada 2017

Sprawca kilku włamań na terenie miasta Przemyśla został zatrzymany na gorącym uczynku. Ujęcie sprawcy było możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu.

W sobotę tuż po godz. 1 w nocy, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał anonimowe zgłoszenie, że podejrzana osoba „kręci się” przy budce z żywnością przy ul. Grunwaldzkiej. Wysłany na miejsce nieumundurowany patrol policji, zauważył mężczyznę, który po uszkodzeniu futryny w oknie, usiłował wejść do budki. Sprawca zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Sprawca to 47-letni obywatel Ukrainy, który ma też na swoim koncie inne kradzieże z włamaniami, do sklepu komputerowego przy ul. Grunwaldzkiej oraz do baru przy ul. Sportowej i do Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu. Do tych czterech zdarzeń doszło w dniach  8  i 11 listopada br.

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przemyscy śledczy wystąpili do prokuratora z wnioskiem o tymczasowy areszt, a Sąd Okręgowy w Przemyślu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. – informuje sierż. szt. Marta Fac, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Fot. KMP Przemyśl