Sprawca włamań na terenie Przemyśla zatrzymany na gorącym uczynku

Sprawca kilku włamań na terenie miasta Przemyśla został zatrzymany na gorącym uczynku. Ujęcie sprawcy było możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu.

W sobotę tuż po godz. 1 w nocy, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał anonimowe zgłoszenie, że podejrzana osoba „kręci się” przy budce z żywnością przy ul. Grunwaldzkiej. Wysłany na miejsce nieumundurowany patrol policji, zauważył mężczyznę, który po uszkodzeniu futryny w oknie, usiłował wejść do budki. Sprawca zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany.

Sprawca to 47-letni obywatel Ukrainy, który ma też na swoim koncie inne kradzieże z włamaniami, do sklepu komputerowego przy ul. Grunwaldzkiej oraz do baru przy ul. Sportowej i do Centrum Informacji Turystycznej w Przemyślu. Do tych czterech zdarzeń doszło w dniach  8  i 11 listopada br.

47-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przemyscy śledczy wystąpili do prokuratora z wnioskiem o tymczasowy areszt, a Sąd Okręgowy w Przemyślu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. – informuje sierż. szt. Marta Fac, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Fot. KMP Przemyśl