Nasz region bierze udział w światowym wydarzeniu World Wood Day

26 marca 2017

W PWSW otwarto wystawę prac regionalnych artystów tworzących w drewnie. Wernisaż poprzedził wykład dr Marty Trojanowskiej pt. „Piękno w drewnie ukryte”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów World Wood Day.

Wystawa w Klubie Studenckim Enigma – przy PWSW – łączy zarówno sztukę jak i rzemiosło. Zaprezentowano na niej prace regionalnych artystów: Zbigniewa Gawła, Zbigniewa Bednarczyka, Leszka Matysiaka, Małgorzaty Dawidiuk, Agnieszki Wydrzyńskiej, Tomasza Bielańskiego, Tomira Haydera, Władysława Zycha. Wystawa jest jednym z elementów światowego dnia drewna – Wood is Good, który jest zainicjowany przez organizację międzynarodową IWCS. Impreza związana z drewnem co roku odbywa się w innym kraju, w tym roku są to Stany Zjednoczone.

Za każdym razem przy głównej imprezie inny kraj dostaje propozycję żeby zrobić event regionalny – i taki zorganizowaliśmy my tutaj w powiecie przemyskim prezentując Polskę. Zebrany materiał z tego wydarzenia zostanie wysłany na serwer do WCS, co będzie doskonałą promocją naszego regionu, w tym i samego Przemyśla – mówi koordynator Polskiego wydarzenia Tomasz Bielański z PWSW – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

Obchody w Polsce podzielono na część naukową i artystyczną. Ta pierwsza rozpoczęła się od nadleśnictwa, które prowadziło konferencję poświęconą bezpieczeństwu pracy w drewnie. W ramach części naukowej odbył się także wykład dr Trojanowskiej na PWSW. Część artystyczna to warsztaty u Zbyszka Bednarczyka w pracowni fajkarskiej, spotkania z artystami podczas których pracowano w drewnie. Ta część zakończy się warsztatami w Liceum Plastycznym w Jarosławiu.

Anna Fortuna