Spełniło się życzenie byłego marszałka. Mirosław Karapyta nie będzie sądzony w Przemyślu

29 kwietnia 2016

Były marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta nie będzie jednak sądzony przed Sądem Okręgowym w Przemyślu. Jego sprawa oraz pięciu innych wraz z nim oskarżonych zostanie przeniesiona do sądu w Rzeszowie.

Lubelska Prokuratura postawiła byłemu marszałkowi M.Karapycie 16 zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania łapówek, płatnej protekcji. Wraz z nim oskarżonych zostało jeszcze osiem innych osób.

W piątek, 22 kwietnia, przed Sądem Okręgowym w Przemyślu odbyło się niejawne posiedzenie, podczas którego siedmiu oskarżonych, w tym również M.Karapyta złożyło wniosek o przeniesienie sprawy do sądu w Rzeszowie. Orzeczenie w tej sprawie zapadło w dniu 27 kwietnia. Sąd zadecydował o wyłączeniu do osobnego rozpoznania sprawy cześciu oskarżonych w tym byłego marszałka. Ich sprawy będą toczyć się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Przez przemyski sąd rozpatrywana będzie zaś sprawa Zbigniewa S. i Stanisława T. oraz Eugeniusza Z. W przypadku tego ostatniego oskarżonego sąd nie uwzględnił jego wniosku o przeniesienie.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Przemyślu nie jest prawomocne.