Specjalna infolinia podpowie, gdzie iść do lekarza na Podkarpaciu

29 kwietnia 2016

Setki odebranych zapytań, ciągła rozbudowa serwisu internetowego i dziesiątki zadowolonych pacjentów. Tak najlepiej można podsumować pierwszy rok działalności doradców medycznych z Powszechnej Informacji Medycznej. Po zakończeniu testów w regionie śląskim i świętokrzyskim specjalna infolinia jest już dostępna w województwie podkarpackim.

Widząc potrzebę polskich pacjentów dotyczącą możliwości dostępu do sprawdzonych i wiarygodnych informacji na temat świadczeń medycznych, eksperci z Powszechnej Informacji Medycznej postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć serwis www.medinfo.pl oraz infolinie, które ułatwią chorym poruszanie się po skomplikowanym systemie lecznictwa w naszym kraju. Od początku funkcjonowania serwis odwiedziło prawie 400 tysięcy użytkowników a doradcy medyczni odebrali setki telefonów od pacjentów.

– W czasie naszego pierwszego roku odpowiedzieliśmy na zapytania pacjentów dotyczących m.in. najkrótszego czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty, gdzie można wykonać konkretne, czasem trudno dostępne badanie, czy jak szukać rehabilitacji lub świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych – mówi dr Witold Rezner — Stale rośnie również liczba placówek medycznych rejestrujących się w serwisie — dodaje.

W Polsce powszechnie znane są absurdalne sytuacje, kiedy to w kolejce do specjalisty spędzimy nawet kilka lat! Zdarza się, że pacjenci czekają na wizytę do hematologa, endokrynologa czy kardiologa kilkanaście miesięcy, a gdy chcemy wyleczyć zaćmę, w niektórych placówkach poczekamy nawet do 2022 r.! Wystarczy jednak dysponować odpowiednimi informacjami, aby czas oczekiwania na te świadczenia skrócić nawet do kilku dni.

Tak jak w przypadku operacji zaćmy, pacjent może zdecydować się na leczenie w Czechach, gdzie termin na taką operację to około 2 tygodnie, a za wykonany zabieg otrzyma zwrot pieniędzy z NFZ – tłumaczy dr Witold Rezner – pacjentom w naszym kraju wciąż brakuje źródła wiarygodnych i wszechstronnych informacji oraz i wiedzy na temat możliwości leczenia i tę lukę staramy się wypełnić.

Serwis i infolinia są skierowane do wszystkich osób, które szukają wiarygodnych i sprawdzonych informacji na temat dostępności specjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Uzyskane wiadomości często pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania na wizytę lub zabieg o kilka miesięcy. Dodatkowo rozmowa z konsultantem jest źródłem cennych wiadomości na temat dojazdu do wybranych placówek oraz badań, jakie musimy zabrać ze sobą przed pierwszą wizytą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.medinfo.pl