Spacer po przemyskim parku w ramach projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”

3 kwietnia 2015
Uczniowie I LO im.J.Słowackiego w Przemyślu zorganizowali spacer po parku, podczas którego dyskutowano na temat wad i zalet tego miejsca. Inicjatywa ta odbyła się w ramach projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”. 
W dniu 29 marca odbył się spacer po przemyskim parku. Z taką inicjatywą wyszła dwójka uczniów z  I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Spacer połączony był z rozmową uczestników na temat wad i zalet naszego parku. Uczestnicy mieli zadanie uzupełnić ankiety i w nich zawrzeć swoje opinie, w których zwracali uwagę na zalety oraz wady tego miejsca. Wśród zalet najczęściej wymieniano m. in. zróżnicowane ukształtowanie terenu, nowoczesne place zabaw zaś wśród wad najczęściej pojawiał się brak kamer oraz kawiarni w pobliżu parku.
Spacer połączono z prelekcją na temat patrona parku M. Strońskiego, historii naszego miasta oraz z quizem zorganizowanym przez organizatorów wydarzenia. Nagrody w quizie ufundowała kawiarnia „Mała Czarna”.
Inicjatywę zorganizowano w ramach projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”. Spacer był wydarzeniem otwartym, na które przybyło 20 osób.