Ambasador Ukrainy w Przemyślu. Oburzenie z powodu flagi

2 kwietnia 2015

W Przemyślu gościł z wizytą Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia. Wywieszona na ten czas flaga Ukrainy na budynku Urzędu Miasta w Przemyślu wywołała spore oburzenie wśród internautów. Czy tak samo zareagowalibyśmy na flagę np. Włoch czy Norwegii ?

W miniony poniedziałek, z wizytą w Przemyślu gościł Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocnik Ukrainy w Polsce Andrii Deshchytsia, który tą funkcję pełni od października ubiegłego roku. Podczas spotkania ambasador z włodarzem miasta rozmawiano na temat  współpracy i roli Przemyśla w kontaktach polsko-ukraińskich. Dyplomata ukraiński podkreślał, że jednym z priorytetów będą starania o rozwój infrastruktury drogowej przy przejściach granicznych z Polską. Przekazał on również informacje dotyczące budowy Domu Polskiego na Ukrainie.

Ambasador Ukrainy udał się również na polsko-ukraińską granicę, gdzie w obecności Komendanta BiOSG płk SG Piotra Patla zapoznał się ze strukturą organizacyjną oddziału i placówkami w terenie.

Na czas wizyty ambasadora w Przemyślu na budynku Urzędu Miasta wywieszono flagę Ukrainy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż taki gest jest symbolicznym przywitaniem gości wizytujących. Jak się okazuje nie wszyscy jednak o tym wiedzą, bowiem w internecie od razu pojawiły się zdjęcia UM z towarzyszącymi mu wyrazami oburzenia, iż wywieszenie flagi Ukrainy na budynku polskiego urzędu jest czymś niedopuszczalnym. Czy zatem tak samo przeszkadzałaby nam flaga innego kraju?

Anna Fortuna