Służby ratownicze ćwiczyły wspólnie w Żurawicy

15 maja 2018

Z okazji 20-lecia działalności Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu zorganizowano III Ogólnopolskie Mistrzostwa Grup Ratownictwa PCK.

W miniony piątek i w sobotę w Żurawicy, Bolestraszycach i Wyszatycach zorganizowano III Ogólnopolskie Mistrzostwa Grup Ratownictwa PCK. Zawody, które odbyły się z okazji 20-lecia działalności Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Przemyślu połączono z ćwiczeniami służb.

W piątek, w ramach wspólnych ćwiczeń zespoły ratownicze udzielały pomocy poszkodowanym w symulowanej katastrofie kolejowej z wykorzystaniem wagonów i infrastruktury kolejowej w Żurawicy. Następnego dnia w miejscowościach Bolestraszyce i Wyszatyce na 15 stanowiskach zadaniowych odbywały się zawody z zakresu ratownictwa.

Celem działań było wypracowanie wspólnych scenariuszy służb ratunkowych na wypadek katastrofy. We wspólnych ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele: Grupy Ratownictwa PCK z terenu całej Polski, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Ochrony Kolei, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Formacji Obrony Cywilnej.

Patronem wspólnego przedsięwzięcia był Komendant Główny PSP, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Przemyski, Prezydent Miasta Przemyśla oraz Wójt Gminy Żurawica.

Fot. KMP Przemyśl