Ślubowanie młodych strażników granicznych odbyło się w przemyskim muzeum [zdjęcia]

30 października 2016

Nowi funkcjonariusze wstąpili do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Ich ślubowanie odbyło się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

W dniu 28 października, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej 40 nowych funkcjonariuszy – w tym 13 kobiet – złożyło uroczyste ślubowanie wstępując w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Wszyscy oni pochodzą z Podkarpacia i zostali wyłonieni z ponad tysiąca aplikujących. Od przyszłego tygodnia cała grupa rozpocznie szkolenie w jednym z ośrodków szkoleń SG. Kurs obejmuje 7-miesięczne szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz 3-tygodniowe praktyki. Po zaliczonym szkoleniu, młodzi funkcjonariusze wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę na granicy polsko-ukraińskiej.

img_9476

Spośród ponad tysiąca kandydatów dostaliście się do Straży Granicznej. Jesteśmy przekonani, że są to świadome wybory. Straż Graniczna jest bardzo ciekawą formacją, realizujemy zadania w ochronie granicy państwowej z Ukrainą, Słowacją, ale również wyjeżdżamy na misje. Jesteśmy w tej chwili w Grecji, Bułgarii, Macedonii i to jest nowy kierunek, w którym od kilku miesięcy Straż Graniczna zmierza. Czasy mamy bardzo trudne, konflikt na Ukrainie, nielegalna migracja w całej Europie i nasza formacja również musiała się zmienić dlatego cały czas przyjmujemy nowych ludzi. Z każdym z was przychodzi cząstka czegoś. Liczę na to że w ciężkiej służbie, którą żeście świadomie podjęli będziecie się spełniać, spotkacie ludzi wspaniałych, życzliwych, którzy was wprowadzą w szeregi SG – powiedział zastępca komendanta BiOSG płk SG Robert Rogoz.

img_9470

W bieżącym roku, to już trzecie ślubowanie. W lutym do BiOSG zostało przyjętych 20 funkcjonariuszy, a w lipcu 30. W ubiegłym roku w szeregi Bieszczadzkiego OSG wcielono 75 osób. Łącznie pełni tu służbę prawie 2 tys. funkcjonariuszy oraz zatrudnionych jest 330 pracowników.

img_9471