Skradziony samochód pożyczony przez brata

7 stycznia 2015

Skradziony samochód został zatrzymany przez policjanta, który wracał ze służby. Na dwa dni pojazd pożyczył sobie mężczyzna od swojej siostry nie informując ją o tym.

W dniu 1 stycznia policjanci z Medyki przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu. Podejrzenie padło na brata pokrzywdzonej, który już wcześniej zabierał pojazd bez jej wiedzy.

W sobotę, podczas powrotu ze służby jeden z policjantów zorientował się, że jadący za nim samochód jest poszukiwany. Natychmiast poinformował o tym funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Radymnie, którzy chwilę później zatrzymali pojazd, a w nim 20 – latka i sześciu pasażerów.

Badanie alkomatem wykazało, że młody kierowca miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że z samochodu zostało skradzione radio. Sprawcami kradzieży okazali się trzej pasażerowie auta, którzy usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

Wobec sprawcy kradzieży samochodu i jednego ze sprawców kradzieży radia prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Samochód wraz z radiem zwrócono jego właścicielce.