Scena Bunkier zaprasza na „Dzień Kultury Węgierskiej

20 października 2017

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się „Dzień Kultury Węgierskiej”.

W dniu 31 października, w godz. 12:00 – 14:00 Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się „Dzień Kultury Węgierskiej”. Współorganizatorami wydarzenia są: Węgierski Instytut Kultury Węgierskiej w Warszawie, Anna Butrym, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu oraz Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży szkolnej, studentów, uniwersytetów III wieku, studentów i wykładowców oraz wszystkich zainteresowanych kulturą węgierską.

W programie:
oprowadzanie po wystawie „Węgierskie Lwy Judy w Galicji 1914-1918”, spotkanie autorskie „Węgry. Daj się zaskoczyć!” z Anną Butrym, tłumaczką i autorką vloga „Węgierska randka”, koncert „Trzy kolory” w wykonaniu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu,

degustacja kuchni węgierskiej „Węgierskie rewolucje” – Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.

Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na spore zainteresowanie spotkaniem obowiązują wcześniejsze zapisy: t.mazur@mnz.pl. Wszelkich informacji udziela Tomir Mazur tel. 607 415 690.