Grażyna Łobaszewska wraz z zespołem Ajagore wystąpiła na scenie Zamku Kazimierzowskiego [Galeria zdjęć]

20 października 2017

Koncertem Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore zainaugurowano sezon artystyczny w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Rozpoczęcie sezonu artystycznego w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK każdego roku dostarcza wielu intelektualnych uniesień wszystkim, którzy zawitają na zamkowe wzgórze. W tym roku okazją do wprowadzenia w ten jesienno-zimowy, artystyczny czas był występ Grażyny Łobaszewskiej wraz z zespołem Ajagore. Dodatkowymi aspektami – poza oczywiście wysublimowanym muzycznym przekazem – które spowodowały, że był to niezwykły koncert był jubileusz 40-lecia pracy artystycznej piosenkarki oraz promocja nowej płyty „Sklejam się” i nie tylko…”.

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, na zaproszenie Przemyskiego Centrum Kultury Nauki ZAMEK powróciła po kilku latach z nowym programem muzycznym (poprzedni koncert 23 października 2019 roku w Klubie „Niedźwiadek”). Artystka zaprezentowała zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie i energetyczne aranżacje zespołu Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (gitara basowa, wokal), Maciej Kortas (gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy), Michał Szczeblewski (perkusja). Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego i Piotra Bukartyka świetnie współgrające z muzyką sprawiły, że widownia została naenergetyzowana w sposób wystarczający, aby z odpowiednią mocą wkroczyć w nowy sezon artystyczny razem z PCKiN ZAMEK.

Na zakończenie, aby dopieścić przemyską widownię Grażyna Łobaszewska w sposób tylko sobie właściwy wykonała kilka swoich największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach zyskały nowy blask.

fot. Tomasz Beliński

no images were found