Samoobrona dla kobiet

27 lutego 2020

Samotna kobieta, wieczór, ciemna uliczka… Idealne okoliczności, by stracić torebkę lub coś więcej. Nie zawsze mamy u boku rycerza, który nas obroni przed drabem, czasami więc trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.

Kiedyś media obiegła informacja o starszej pani, która kilkoma zwinnymi ruchami powaliła napastnika, próbującego wyrwać jej torebkę na przystanku autobusowym. Nie spodziewał się, że ma do czynienia z adeptką sztuk walki. Ostatnio bohaterką mediów stała się właścicielka sklepiku, która pokonała zamaskowanego i uzbrojonego typa, mając za oręż mopa, którym właśnie zmywała podłogę. Co prawda, policja radzi, by w sytuacjach zagrożenia nie zgrywać bohatera i raczej salwować się ucieczką, ale czasem zawalczyć trzeba, choćby po to, by odparować atak, nie dać się powalić i mieć na tę ucieczkę czas.

Z myślą o paniach, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował cykl bezpłatnych zajęć z samoobrony „PO-MOC dla Kobiet”. Poprowadzi je Tomasz Dańko – wielokrotny mistrz świata w sportowym jujitsu. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki, o godz. 16:00, w hali POSiR. Program rusza 3 marca br. Bliższych informacji zasięgnąć można pod numerem telefonu: 16 678 57 58 w. 34.

sa

Zdjęcie – canva.com, przemysl.pl