Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał Ryszarda S. winnego zabójstwa kobiety i skazał go na 12 lat więzienia

6 listopada 2015

Ryszard S. winny zabójstwa kobiety. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku. Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał mężczyznę na 12 lat więzienia.

W nocy 2/3 marca 2014 r. w jednym z mieszkań przy ulicy Słowackiego w Przemyślu 38 -letni Ryszard S. spożywał alkohol wraz ze swoją konkubiną Martą L. i jej 45 -letnią koleżanką Barbarą D. Pomiędzy mężczyzną, a Barbarą D. doszło do kłótni, w trakcie której oskarżył kobietę o kradzież swoich pieniędzy. Ryszard S. wpadł w szał i uderzył kobietę pięścią w twarz, gdy ta upadła kopał ją po całym ciele. W tym czasie jego konkubina próbowała go powstrzymać. Gdy zakrwawiona kobieta leżała nie mogąc się podnieść Ryszard S. wyszedł z mieszkania. Poniesione obrażenia przez Barbarę D. spowodowały niewydolność krążeniowo-oddechową, która była przyczyną jej śmierci.

Przeprowadzone badania wykazały, że Ryszard S. ma osobowość dyssocjalną, a także zespół uzależnienia od alkoholu. Lekarze stwierdzili, że nie miało to jednak wpływu na jego poczytalność w chwili zbrodni.

Prokurator argumentując, że mężczyzna działał w warunkach recydywy żądał dla niego 15 lat pozbawienia wolności. Obrońca wnosił o zmianę kwalifikacji prawnej czynu na pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Sędzia orzekł iż Ryszard S. działał umyślnie i z zamiarem ewentualnego pozbawienia życia Barbary D. Mężczyznę skazano na 12 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Oskarżony, Ryszard S. ( 39 l ), to ojciec dwójki dzieci, bez zawodu i pracy, kilkakrotnie karany w tym za rozbój. Przed zdarzeniem pomieszkiwał przy ul. Słowackiego w mieszkaniu swojej konkubiny Marty L, nie trzeźwiejąc.

Ofiara, Barbara D., 45 -letnia wdowa, wraz z dwiema córkami mieszkała u matki. Rok wcześniej na zawał zmarł jej mąż, kobieta zaczęła pić, problem pogłębił się, gdy zaczęła zadawać się z Martą L. i oskarżonym.