Rządzący w Przemyślu oficjalnie podpisali umowę koalicyjną

17 stycznia 2015

Rządzący w Przemyślu oficjalnie podpisali koalicję. Od teraz będą realizować wspólne cele i zadania. A my będziemy się przyglądać jak wygląda ta współpraca.

W wczorajszy piątek ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość podpisali porozumienie koalicyjne z ugrupowaniem prezydenta Przemyśla Roberta Chomy „Porozumienie dla Przemyśla”. Podpisanie odbyło się w obecności zastępców prezydenta, przewodniczącego Rady, przewodniczących koalicyjnych klubów oraz mediów.

Zgodnie z tą umową koalicja będzie realizować wspólne cele i zadania dla dobra miasta i jego rozwoju, w tym w szczególności zrównoważenia jego finansów i skierowania na drogę wzrostu gospodarczego, wspierania tworzenia i utrzymania miejsc pracy. Realizacja tego planu rozpoczęła się już w grudniu 2014 r i potrwa do roku 2018 i jest on wynikiem porozumienia wyborczego.

Podpisana umowa gwarantuje koalicjantom ich obecność we władzach wykonawczych Miasta. Zgodnie z tym porozumieniem i po wcześniejszych wnioskach radnych nastąpiło rozdzielenie Kancelarii Prezydenta Miasta, Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli na dwie kancelarie : Prezydenta Miasta oraz Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami.

W najbliższym czasie prezydent Choma planuje przeprowadzić reorganizację stanowisk w wydziałach, jednostkach organizacyjnych, spółkach miejskich oraz zakładach budżetowych. Działania te przeprowadzone w ramach oszczędności będą miały na celu poprawę funkcjonalności tych podmiotów, jakości realizowanych przez nich zadań.

Podpisanie umowy nie obyło się bez pewnej kontrowersji. Porozumienie zostało podpisane przez wszystkich członków koalicyjnych klubów, z wyjątkiem radnego Dariusza Iwaneczko z Prawa i Sprawiedliwości. Jak poinformował na konferencji prasowej przewodniczący tego klubu, radny co prawda się zastanawia, ale podpis złoży. Tymczasem zapytany przez nas Dariusz Iwaneczko odpowiedział nie podpisałem umowy z przyczyn merytorycznych.